Badania wydolnościowe (gazometryczne i mleczanowe) służą pośrednio do wykrywania wrodzonych zdolności fizycznych pozwalających zakwalifikować sportowca do optymalnej dyscypliny sportu. Wszak wiadomo, że urodzony maratończyk nigdy nie będzie wybitnym sprinterem i odwrotnie.

Ponadto badania wydolnościowe określają poziom wytrenowania oraz umożliwiają opracowanie skutecznego planu treningowego podnoszącego wydolność fizyczną. Podczas wysiłku (szczególnie o charakterze wytrzymałościowym) do pracy mięśni niezbędny jest tlen (wysiłek tlenowy, np. bieganie, jazda na rowerze, gry zespołowe, itp.).

Dzięki uzyskanym wynikom jesteśmy w stanie określić, jak intensywnie (na jakim tętnie) powinieneś trenować, by się nie zakwasić i by twoim mięśniom nie zabrakło tlenu, dzięki czemu unikniesz przetrenowania i skutecznie podniesiesz wydolność fizyczną. Nietrenujący człowiek osiąga VO2max na poziomie 35-40 ml/kg/min, zawodowi kolarze - 75-85 ml/kg/min. Sprawdź jaki jest Twój maksymalny pobór tlenu oraz zakwaszenie organizmu.

Cena: badanie VO2max (rower lub bieżnia) + analiza składu ciała + badanie zakwaszenia + wyznaczenie progów i stref treningowych + pisemna interpretacja: 350 zł

USG

USG tkanki mięśniowej oraz tłuszczowej wykonujemy za pomocą najnowszej technologii ultrasonografii 2D, używanej przez najlepszych sportowców i trenerów. Dopiero z pomocą tego systemu można określić rzeczywiste spalanie tkanki tłuszczowej i przyrost masy mięśniowej w obrębie wybranego obszaru ciała. Aparat można wykorzystać nie tylko jako skaner ultradźwiękowy, ale także jako elektroniczny fałdomierz, który z precyzją co do jednej dziesiątej milimetra wskaże grubość warstwy tłuszczowej w organizmie badanego a także procentową zawartość tkanki tłuszczowej, którą można uzyskać przy użyciu jednego z siedmiu dostępnych w oprogramowaniu algorytmów szacunkowych.

Po wykonanym badaniu otrzymujemy wynik w postaci Stratygrafii - graficznego obrazu tkanki podskórnej uzyskanego metodą USG. Dzięki badaniu będziesz wiedział precyzyjnie, jakie są dysproporcje tkanki tłuszczowej i mięśniowej w poszczególnych partiach ciała, a dzięki temu będziesz mógł ukierunkować swój trening i dietę na osiągnięcie jak najlepszych efektów.

Cena: pomiar w 3 miejscach + interpretacja + analiza składu ciała: 200 zł

Pakiet: Badania wydolnościowe + USG mięśni ud = 430 zł

Zamów wizytę* Wszystkie pola wymagane.
ZAUFAJ EKSPERTOWI

Zadzwoń i umów się na wizytę z dietetykiem sportowym

508 356 718